2013

V sobotu 23.2. brigáda na koupališti v Bystřici. Na programu je vyřezávání dřevin na březích horní nádrže. Můžete si vzít s sebou pilky, sekerky, mačety, ale bude stačit, budete-li mít jen chuť pracovat. Sraz v 8 hodin na místě.

Tak první brigáda tohoto roku byla z důvodu nepříznivého počasí a tím pádem hodně nízké účasti ( pouze 2 členové ) odvolána a přeložena na další sobotu, tj. 2.3.

V sobotu 2.3. se koná odložená brigáda na koupališti. Na programu je vyřezávání dřevin na březích horní nádrže. Můžete si vzít s sebou pilky, sekerky, mačety, ale bude stačit, budete-li mít jen chuť pracovat. Sraz v 8 hodin na místě.

Na této brigádě se sešli držitelé legitimací těchto čísel: 1, 2, 3, 13, 15, 24, 27 a 71. Také nám přišli dva brigádníci, kteří ani nejsou našimi členy. Těmto dvěma patří náš dík ještě více než našim členům přítomným na této brigádě.

        

Dvě fotografie zúčastněných.

 

V sobotu 13. a 20.4. se konají brigády na revíru 411 041 a koupališti. V plánu je vysekání břehových porostů plevele a úklid okolí revíru, na koupališti bychom rádi posekali a shrabali trávu.Sraz máme v 8 hodin na místě brigády.

Na brigádu 13.4. se dostavilo 11 našich členů - držitelů členských legitimací těchto čísel: 1, 3, 8, 27, 30, 59, 77, 100, 106, 108 a 111. A stejně jako na minulou brigádu, tak i na tuto nám přišli pomoci i tři brigádníci, kteří nejsou našimi členy. Všem děkujeme.

 

Brigády 20.4. se zúčastnilo 11 našich členů, konkrétně držitelé legitimací těchto čísel: 1, 3, 8, 13, 14, 59, 71, 77, 98, 106 a 108. Počasí nám opět zhatilo náš záměr posekat a shrabat starou trávu, takže jsme museli najít náhradní program. "Díky" jedincům, kterým neříká nic ochrana životního prostředí jsme ale našli náhradní činnost velmi rychle - v okolí koupaliště jsme sesbírali to, co můžete vidět na fotografii níže - čtyři plné pytle PET lahví, skleněných lahví, hliníkových plechovek od nápojů a různých jiných odpadků,včetně staré pneumatiky, které nemají ve volné přírodě co pohledávat. Jak si toto může někdo dovolit jen tak vyhodit do přírody? Líbilo by se mu kdybychom mu to vyhodili na jeho dvorek nebo do jeho obýváku?

         

Tak v této sestavě jsme se sešli. A na druhé fotografii jsou naši mladí rybáři, kteří nám přišli pomoci.

Tak toto vše se najde po nájezdu "takylidí".

 

V sobotu 29.6. se koná brigáda na Koupališti. Máme v plánu dokončit posekání trávy kolem dolní nádrže. S sebou si můžete vzít vidle nebo hrábě. Sraz na místě v 8 hodin.

Na tuto brigádu se dostavili čtyři členové, konkrétně držitelé legitimací těchto čísel: 001, 003, 030 a 079, a jeden čekatel, tzn. celkem pět brigádníků. Dva sekáči přišli dříve - již na šestou - a jali se sekat. I přes tento malý počet jsme udělali pořádný kus práce: dosekali a shrabali jsme trávu kolem koupaliště, kolem klubovny a ještě jsme jeli na rybník do Tismi, kde jsme stáhli okřehek a mor z vodní hladiny. Tato brigáda se protáhla až do 18. hodiny.

         

Koupaliště v 6:30                                           Koupaliště v 8:40

         

Koupaliště ve 13:45                                                            Odjezd za další prací ve 13:50

         

Posekáno - 14:40                                                              Tisem - 17:30

Na sobotu 20.července je naplánována brigáda na horní části revíru 411 041, kde chceme uklidit jak okolí potoka, tak i vlastní koryto od různých naplavených větví, kmenů a jiných věcí. Sraz je v 8 hodin na tomto místě: https://mapy.cz/s/7P7H.

Tak bohužel na tuto brigádu dorazil jen jeden člen. Z tohoto důvodu bylo nutno upravit program. Místo úklidu na horní části revíru se tento jedinec přesunul na koupaliště, kde posekal dorůstající trávu okolo celého koupaliště.

         

Místa srazu na tuto brigádu krátce po 8. hodině. Bohužel liduprázdná.

         

Stav koupaliště v 8:30............................................................a  takhle vypadalo v 11:45.