2011

Vybrané akce roku

Sezónu jsme zahájili 22.1. v Sedlčanech, kde se uskutečnilo 1.kolo středočeského přeboru v rybolovné technice ( RT ). Celkem se zúčastnilo z naší místní organizace 12 mladých rybářů, celkový počet závodníků 44.

23.4. se naši malí rybáři zúčastnili oblastního kola soutěže "Zlatá udice", jejíž organizace se ujali rybáři ze Sedlčan. Při této soutěži mladí rybáři soutěží v teoretických znalostech i praktických dovednostech, jež si osvojili v RK při svých místních organizacích za uplynulá léta.

V sobotu 28.5. se konal na rybářském revíru 411 041-Konopišťský potok 2, 6. ročník dětských rybářských závodů.

Od soboty 2.7. do soboty 9.7. jsme zorganizovali letní dětský tábor v rekreačním středisku Častoboř na pravém břehu Vltavy asi 14 km od Sedlčan. Ubytování bylo zajištěno ve čtyřlůžkových chatkách. Záměrem tábora bylo vyzkoušet si v praxi vědomosti nabyté za celý rok na pravidelných rybářských schůzkách. Program tábora byl pestrý a zábavný. Děti soutěžily v různých disciplínách rybářského sportu jako jsou vázání rybářských uzlů na čas, poznávání ryb, rostlin a živočichů kolem vody, soutěž v rybolovné technice, ale i v nerybářských disciplínách a to ve stolním tenise, v malé kopané, ve střelbě ze vzduchovky, praku a luku. Vyzkoušely si noční rybolov, ale vyrazili jsme i na výlety do blízkého okolí. Zúčastnilo se jej celkem 14 dětí do 18 let, na které dohlíželi 4 dospělí.

Na konec tábora jsme uspořádali rybářské závody a všechny děti byly odměněny podle umístění a věku v různých disciplínách. Tábor se nám vydařil, děti byly spokojené a už se těší a přihlašují na tábor příští, který chceme pořádat opět zkraje prázdnin v roce 2012.

5.11. jsme se zúčastnili 2.kola středočeského přeboru v RT, které se konalo v Novém Strašecí. V kategorii dorostenců se na prvním místě umístil náš člen Oldřich Korynta, který vybojoval ve své kategorii i celkové prvenství v tomto ročníku středočeského přeboru v RT. Michal Jíša, další náš člen, se v kategorii dorostenců umístil v tomto kole na 4. místě a na stejném místě se umístil i v celkovém hodnocení letošního ročníku středočeského přeboru v RT. Michal Korynta se v kategorii mladších žáků umístil v tomto kole i celkově na 5.místě. Gratulujeme !