2020

Začátek tohoto roku byl komplikovám opatřeními proti Covidu-19, nicméně i v tomto období naše organizace fungovala bez přestávky. Bohužel schůzky RK se nemohly konat, ale děti se učily alespoň doma, neboť na 23. a 24.5. bylo vyhlášeno přezkoušení znalostí uchazečů o získání prvního rybářského lístku, a tudíž i dětí z našeho RK. Pro děti z RK byl rezervován termín 23.5., pro ostatní byl termín 24.5. Zkoušky proběhly úspěšně - všichni adepti zkoušky složili. Za přípravu těchto zkoušek patří dík všem našim členům, kteří se na ní podíleli.

Díky trochu příznivější situaci se mohli 20.6. uskutečnit "Dětské rybářské závody", i když jen pro děti z naší MO. Počasí bylo deštivé, ale i tak se závodů zúčastnilo 21 dětí.Bylo uděleno celkem pět hlavních cen. První tři ceny byly uděleny za největší počet bodů, byla udělena cena za první chycenou rybu a nechyběla ani cena za největší rybu.

Výsledky:           1.            Anna Hošková                  celkem                                412 bodů

2.            Lukáš Brada                     celkem                                270 bodů

3.            Zdeněk Liška                    celkem                                211 bodů

4.            Zdeněk Liška                    první ryba                           plotice

5.            Ondřej Šachl                    největší ryba                       kapr 55 cm

Závody podpořily i tito sponzoři: Město Bystřice, ČRS, z.s., SÚS, Líšno, a.s., Rybářské potřeby Faktorová Sedlčany, Rybářské potřeby Mirek Šebor Benešov, Jana Nachtigalová Bystřice.

Dále se sluší poděkovat všem členům naší MO, kteří si udělali čas a pomohli závody uspořádat a také i všem mimo naší organizaci za pomoc s uspořádánímzávodů.

Za dlouhodobou podporu práce s dětmi a mládeží se sluší poděkovat i MŠMT České republiky, ČRS, z.s., SÚS.

Další - a asi největší - akcí tohoto roku byl Dětský rybářský tábor. Letošní dětský rybářský tábor se konal v obci Horka II u Zruče nad Sázavou v termínu od 25. 7. do 1. 8. Více si můžete přečíst v záložce "Rybářský tábor 2020".

Za dlouhodobou podporu práce s dětmi a mládeží se sluší poděkovat i MŠMT České republiky, ČRS, z.s., SÚS.

.

Prozatím poslední větší akcí RK byla účast na závodech v Berouně na revíru Berounka 3. Náš nejlépe umístěný závodník, Kryštof Kolář, se umístil na velmi pěkném, osmém místě. Na všechny závodníky čekala taška plná pěkných a praktických cen. Zde se sluší poděkovat vedoucím RK, kteří s dětmi na závody vyrazili.

Závody Sedlčany:

V sobotu 19.9 se konaly v Sedlčanech dětské rybářské závody Sedlčanský cejn, kterých se zúčastnili i závodníci z naší MO.

Vsem vítězům gratulujeme a děkujeme pořadatelské MO Sedlčany za skvěle připravené závody

Závody Votice:

V sobotu 3.10 jsme se zúčastnili dětských rybářských závodů na rybníce Pilař ve Voticích. Počasí přálo celý den, rybník byl po zarybnění, ryby braly, jen závodníků se sešlo z olášených třiceti pouze devět. Nicméně na závodní atmosféře to nic neubralo a závodilo se i tak o sto šest. Počítala se každá ulovená šupina, že až chvílemi rozhodčí nestíhali měřit. Vítěz Eliáš Č. nachytal neuvěřitelných 1542 cm. Z našich želízek v ohni se nejlépe umístila Liliana J. na krásném 4. místě s 242 cm a těsně za ní se na 5. místě umístil Kryštof K. s 233 cm. Každý ze závodníků si odnesl hodnotné ceny. Myslím, že si každý závody užil, a dětem se na závodech líbilo. Pořadatelům z MO Votice patří za skvěle připravené závody velký dík.

Děvcata ze Sedlčan:

Úterní rybářský kroužek 6.10 jsme strávili na hřišti Bystřických hasičů společně s vedoucími ze Sedlčanského kroužku. Pod vedením zkušených závodnic si naše děti vyzkoušely závodní rybolovnou techniku. Kromě klasického házení na terč si vyzkoušeli i muškaření a hod na plachtu, tzv. Arenberg. Je to pro náš kroužek další krok směrem k soutěžím a větším závodům. Děti si dnešní dvouhodinovku užily i přes chladné počasí a prvotní neúspěchy.

Moc děkujeme vedoucím ze Sedlčan, Lucce, Zuzce a Mirkovi za jejich ochotu, trpělivost a především za jejich čas.

Děti také na kroužku dostaly učební pomůcky na tento školní rok a propagační předměty zaslané z SÚS.

Těšíme se na další shledání!

Soutěže pro děti:

Pro děti jsme v druhé polovině roku pořádali i několik soutěží, abychom děti motivovali chodit k vodě i během pandemie.